velka raca oscadnicaVyberte sa na rodinný výlet a spoznajte rozprávkové prostredie Kysúc. Množstvo zábavy, adrenalínu a atrakcií aj pre najmenších čaká na vás v Snowparadise Veľká Rača. Objavte krásnu prírodu Kysuckých Beskýd  a vydajte sa na vrchol Veľkej Rače, táto trasa je vhodná aj pre rodiny s deťmi.  Zábavu pre celú rodinu ponúkajú rôzne letné aj zimné atrakcie.

kysucka galeria oscadnica2Kaštieľ zo začiatku 20. storočia sa nachádza v obci Oščadnica v jedinom lesoparku o rozlohe vyše 3 ha so vzácnymi drevinami na Kysuciach, ktorý bol poľovníckym sídlom grófa Bellestrema. Do kaštieľa sa zaviedol vodovod z Kučákovho lesa a pred kaštieľom postavili malú fontánku.

slovensky orlojPočas rekonštrukcie Rínku sv. Michala Archanjela v roku 2003 v Starej Bystrica sa zrodila myšlienka Výstavby Slovenského orloja. Najväčšia drevená socha na Slovensku predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska.

bystricka cyklomagistralaK výstavbe cyklotrasy pristúpil Mikroregión Bystrická dolina v auguste 2011. Trasa je situovaná po telese bývalej lesnej úvraťovej železničky, ktorá premávala od prvej polovice minulého storočia z Novej Bystrice až po Oščadnicu.